O mnie

usługi ginekologiczne
badania USG

dr hab. nauk med.

Marek Kudła

dr hab. nauk med.

Kilka słów o mojej pracy

Do moich szczególnych zainteresowan należą dwa rodzaje zabiegów małoinwazyjnych. Pierwszy to histeroskopia tzn. przezpochwowe, bez operacji brzusznej, leczenie krwawień, usuwanie mięśniaków i niektórych wad macicy (np. przegród). Drugi zabieg to laparoskopia w której możemy leczyć większość nienowotworowych schorzeń jajników i przydatków.

Diagnostyka ginekologiczna odbywa się w oparciu o najnowszy system ultrasonograficzny Voluson E8 ze wszystkimi opcjami 3D i 4D , w tym z trójwymiarową angiografią ultrasonograficzną.

Ten system uważany jest w chwili obecnej za najlepszy na Świecie i mam przyjemność używać go dzięki wsparciu finansowemu jakim był grant uzyskany z Unii Europejskiej na podstawie moich dotychczasowych udokumentowanych osiągnięć w diagnostyce m.in. raka jajnika.

Badania

W badaniach ginekologicznych, w sytuacjach tego wymagających, uzupełniam badanie ultrasonograficzne badaniem kontrastowym np. SIS (saline infusion sonography – badanie kontrastowe jamy macicy). Diagnostyka położnicza tzn. badania dotyczące ciąży i stanu płodu opierają się na tym samym najwyższej klasy sprzęcie i pozwalają na wykonywanie badań prenatalnych w oparciu o technice 2D, 3D i 4D. U pacjentek , które są pod moją opieką w trakcie ciąży każdorazowo ultrasonograficznie sprawdzam stan płodu i dołączam dokumentację zdjęciową i DVD.

ue1